Marmara Dinamik S.K. spor faaliyetlerine ilk olarak yüzme branşı ile başlamıştır. Süreç içerisinde başka spor branşlarıyla da faaliyete geçmek; çocuklara, gençlere ve Türk sporuna en iyi şekilde katkı sağlamak temel amaçlarından biridir.

Faaliyetlerindeki amaçlarından bir diğeri de eğitim verdiği çocuklara ve gençlere sporu sevdirmek, sporu bir yaşam tarzı haline getirmelerine yardımcı olmak ve sporun teknik, taktik kısmını en iyi şekilde kavramalarını sağlamaktır. Hatta birçok farklı sıfatla anılacakları bu hayatta onlara birde sporcu sıfatı kazandırabilmektir. Bu amaçlarını gerçekleştirmek üzere Kocaeli Üniversitesi Kapalı Yüzme havuzunda kurulmuş ilk yüzme kulübü olan Marmara Dinamik S.K. başarıya doğru emin adımlarla ilerlemektedir.

Marmara Dinamik S.K. kısa sürede büyüyen sporcu kitlesi ve azmiyle; takım olma, aile olma bilinciyle başarılı yükselişine devam etmektedir. Başarısını, her bireyin farklı eğitim ihtiyaçları olduğunu benimseyen eğitim anlayışına borçludur. Bu anlayış doğrultusunda alanında uzman eğitmenleriyle 6 kişiyi geçmeyen özel eğitim grupları oluşturmaktadır. Böylece her öğrenciye gerekli olan özen ve özverinin gösterilmesini sağlamaktadır.